IndeksFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Gabinet doktora Evana Kirklanda

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Norwegia

Liczba postów : 61

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sro Sty 22, 2014 3:23 pm

Ordynator nie wyglądał, jakby był w nastroju na rozmowę. Askel nie wiedział, czy to jego wina, ale jeśli tak, nie czuł się z tym najlepiej. Mógłby przeprosić, ale nie mógł się na to zdobyć.
Puchata kulka znalazła sobie miejsce na ramieniu lekarza i podróżowała z nim całą drogę po kawę i z powrotem. Askel spiął się widząc, że jego przyjaciele szukają nowych znajomości - nawet wśród tych, którzy chcą ich zniszczyć!
Spuścił wzrok i znów wpatrzył się w swoje dłonie, teraz złożone na udach. Czuł, że zrobił coś źle. Lekarz nie odzywał się, więc stwierdził, że to koniec wizyty, czekał tylko na pozwolenie, by mógł wstać i wyjść.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

Liczba postów : 119

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sro Sty 22, 2014 4:20 pm

Gdyby mógł uciąłby sobie krótką drzemkę, ale niestety sesja musi trwać minimum godzinę, więc… Nie będzie już chłopaka męczyć. Pomęczy go sobie innym razem, kiedy ten może już będzie naćpany lekami. Wziął jeszcze kilka łyków, kończąc tym samym napój w kubku. Przy okazji łyknęło mu się trochę fusów, więc się tylko niemo skrzywił i odłożył naczynie z powrotem na biurko.
-Zapytałbym się ciebie czy chcesz się czegoś napić, ale w sumie mam tylko przegotowaną wodę z czajnika… –dał sobie spokój z formalnością, bo mu się znudziła. Może przy okazji Askel zmieni do niego nastawienie i chociaż zamieni z nim więcej słów, byłoby miło. Evan nie ma ochoty przez jeszcze te kilkanaście minut siedzieć w ciszy i patrzyć się w ścianę.
Powrót do góry Go down
http://alterheta.forumpl.net
Norwegia

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sro Sty 22, 2014 5:08 pm

Askel nie chciał tu siedzieć, a z każdą chwilą czuł się coraz gorzej. Nie zareagował na propozycję, która być może propozycją nie była. Nie wiedział, czemu ta sesja wygląda tak, a nie inaczej. Miewał już wiele rozmów z wszelkiej maści specjalistami i nie był zachwycony z powodu kolejnej. Zgarbił się i skrzyżował nogi. Pozycja zamknięta.
A mógł siedzieć w pokoju, póki pielęgniarka paroma miłymi słowami, albo też siłą, nie zwabiłaby go pod pokój ordynatora. Z drugiej strony, pielęgniarka mogłaby się wcale nie pojawić, a on dalej czytałby swoje książki. Pożałował, że w ogóle wystawił nos za drzwi.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sro Sty 22, 2014 5:48 pm

Podparł podbródek na dłoni, wgapiając się w niego. Po jakimś czasie przeniósł wzrok na zegar wiszący na ścianie.
-Niestety będziesz tu musiał jeszcze trochę posiedzieć – chłopak raczej z nim nie będzie miał ochoty rozmawiać, więc zamilkł, jednakże, jako że jest on dosyć gadatliwą osobą długo siedzieć w ciszy nie mógł.
-Powiem ci coś ważnego i proszę rozważ moje słowa – uśmiechnął się lekko pod nosem.- Gdyby twoi przyjaciele istnieli naprawdę żadne leki, które byś przyjął nie zaszkodziłyby im, jeżeli jednak to wymysł twojego umysłu to tabletki by ich stopniowo usuwały. Przez przyjęcie leków mógłbyś się przekonać, co tak naprawdę jest, a czego nie ma i przede wszystkim... Kto ma rację. I ja bym się z tym lepiej poczuł, wiedząc, że nasze myślenie o nadprzyrodzonych rzeczach nie jest aż tak odległe od siebie, jak się wydaje.
Powrót do góry Go down
Norwegia

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sro Sty 22, 2014 6:49 pm

Askel nie wiedział, czy to kara, czy jakaś nowa forma terapii. Skoro nie mieli rozmawiać, po cóż miał siedzieć i marnować czas?
Podniósł spojrzenie na lekarza, gdy ten się odezwał, ale tylko na chwilę.
Wiedział swoje, tak jak wszystkie osoby ze schizofrenią. Wszelkie próby udowodnienia, że przywidzeń tak naprawdę nie ma, starały się tłumaczyć przekrętami, oszustwami, dziełem przypadku. Askel nie sądził, by mógł zwątpić w istnienie przyjaciół tylko dlatego, że Evan tak mu powiedział.
Niedużo już rozumiał. Tu chodziło o dobre samopoczucie Norwega, czy lekarza? Nie chciał tego słuchać. Podniósł się z fotela i ruszył w kierunku drzwi.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sro Sty 22, 2014 8:43 pm

Z jego twarzy nie schodził uśmiech. Co z tego, że Norweg zwyczajnie go zignorował i wstał, aby sobie wyjść? A niech sobie idzie. Niestety, mimo tego, że może to zabrzmieć dziwnie. To nie lekarz będzie mieć z tego problem. Po chwili stwierdził, że mógł wcześniej zamknąć dla przezorności drzwi, ale na inteligentne rzeczy wpada się późno… Trudno… Niech sobie idzie.
Sięgnął po notes, który schowany miał w kieszeni oraz długopis, po czym zapisał coś w nim, zerkając na chłopaka.
-Jak już wrócisz do pokoju przyjdą pielęgniarki i podadzą ci leki –zakomunikował na odchodne, bo wątpił, aby Askel jednak został tutaj jeszcze dobrowolnie.
Powrót do góry Go down
Norwegia

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sro Sty 22, 2014 8:59 pm

Askel nie chciał spędzać tutaj ani chwili dłużej. Nie lubił tego lekarza. Nie myślał o kłopotach, bo i nie spodziewał się, żeby jakiekolwiek mu groziły. Jedyne kłopoty, jakie mógł mieć, to te związane z opuszczeniem go przez przyjaciół. Nic innego go nie obchodziło.
Jeśli lekarstwa, tak jak mówił doktor, miały go ich pozbawić, nie mógł ich wziąć. Niemal wybiegł z gabinetu i dopiero zastanowił się, co dalej. Nie mógł wrócić do pokoju. A gdyby spróbować... uciec? Zdecydował szybko. Ruszył w stronę przeciwną do schodów, które prowadziłyby na drugie piętro, do pokojów pacjentów.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Czw Sty 23, 2014 10:44 am

Niezwykle go zaczęło bawić jego zachowanie i to jak wypruł szybko z pokoju. No cóż… Evan mógł postąpić trochę inaczej no, ale, po co? Mógł w teorii robi, co chciał, w końcu był tu ordynatorem i nikt mu właściwie nic nie wytknie.
W takim razie został sam, biedny, w pokoju. Był ciekaw gdzie tamten pobiegł, ale, po co miał się wysilać. Nie on jest od łapania pacjentów. On jest tylko od „pomagania” im.
Miał teraz akurat czas na uprzątniecie trochę papierzysk z biurka i zrobienie sobie w końcu kawy, może będzie mu potem potrzeba.
Powrót do góry Go down
Dania

Liczba postów : 39

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 7:10 pm

Matthias wdrapał się na górę i rozejrzał po piętrze było tu kilka drzwi prowadzących do.. No właśnie, do czego. Podszedł do pierwszych z brzegu i przeczytał nazwisko widniejące na tabliczce.. Skądś je znał, z czymś mu się kojarzyło. Wiele rzeczy z czymś mu się kojarzyło, a w zwyczaju zawsze miał sprawdzanie tych rzeczy. Zapukał więc cicho w drzwi i uchylił je.
- D-dzień dobry..?- powiedział cicho, wsadzając głowę w szczelinę pomiędzy drzwiami a framugą.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 7:22 pm

Uprzątnął sobie ładnie biurku, które jeszcze chwilę temu wręcz tonęło w stertach niepotrzebnych papierków, rysuneczków i Bóg wie, czego jeszcze. Zdążył także zrobić sobie kawy. Nawet nie wiedział jak bardzo ta kofeina poprawi mu humor po tej mniej udanej sesji z pacjentem, który nie był za nadto rozmowny i skory do czegokolwiek. Na swój sposób nie lubił takich przypadków, ale z innej strony były one ciekawe.
Mocno się zdziwił, kiedy ktoś zapukał mu do drzwi. Był wręcz pewien, że na dziś już żadnych „gości” mieć nie będzie.
-Dzień dobry?... – uniósł głowę znad kubka z napojem i wykrzywił lekko brwi, demonstrując swoje zdziwienie. Nie do końca kojarzył osobę, którą widział, więc był pewien, że to ten nowy pacjent, który miał się w tym szpitalu niedługo pojawić.
-Zgubiłeś się czy coś? - wstał z krzesła.
Powrót do góry Go down
Dania

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 7:30 pm

-Nie wiem..- Duńczyk westchnął i spuścił głowę- Po prostu nie wiem, co mam ze sobą zrobić. Chciałem z kimś porozmawiać, ale nikogo tu nie znam. Chciałem pogadać z taką dwójką na dole, ale tylko coś szeptali, jeden nawymyślał od zdrajcy, że niby coś powiem lekarzowi, drugi kazał iść do płota.. Ja nawet lekarzy tu nie znam, komu mam niby powiedzieć, jak nic nie wiem..- Matthias w dalszym ciągu sterczał pomiędzy drzwiami i framugą, wpatrując się w podłogę.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 7:44 pm

Miał ochotę powiedzieć coś w stylu: „Cześć. Ja tu w sumie jestem lekarzem i dzięki za cynk.”. Powstrzymał się jednak od tego, widząc, jaki tamten biedak zagubiony.
-Płotu… Mówisz? – wyobraził sobie ten mur z kamienia okalający cały ośrodek. – No cóż… W sumie dobrze, że o tym wspomniałeś.
Sięgnął do swojego telefonu i napisał krótkiego smsa do doktora Bonnefoy’a o treści: „Weź pan zobacz czy coś dziwnego się na parterze nie dzieje, co?”. Owszem jego oficjalność do innych pracujących w tym ośrodku była komiczna. Dobrze, że tamten dziwak od plamy na suficie był teraz wolny od zajęć i pewnie gdzieś się szwendał.
Przeniósł wzrok na chłopaka i od razu powiedział:
-Wejdź, jeżeli chcesz.
Powrót do góry Go down
Dania

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 8:04 pm

W końcu ktoś normalny! Brawo panie Køhler, jestem z pana dumny! Matthias z wielkim bananem na facjacie wparował do środka, lecz po chwili mina mu zrzedła. Trafiłem tu za alkoholizm, a czuję się nieraz, jakby za rozdwojenie jaźni.. Westchnął, wyprostował się i rozejrzał po pokoju.
-Milusio tu..- podreptał do jednego ze skórzanych foteli i rozsiadł się wygodnie- To twój pokój? Poza tym, to nazywam się Matthias Køhler.- chłopak uśmiechnął się do niego tak przyjaźnie, jak tylko potrafił.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 8:16 pm

Zdecydowanie, ten koleś był jego zdaniem jakoś bardziej pozytywny niż Askel, a przynajmniej rozmowniejszy. Podszedł do fotela, który stał niedaleko tego, na którym zasiadł Matthias i zajął na nim miejsce, popijając sobie swobodnie kawę.
-To mój gabinet – poprawił go z lekkim uśmiechem. – Jestem lekarzem, Evan Kirkland. Miło mi się poznać.
Sięgnął ręką do biurka, z którego porwał jakąś kartę. Przejrzał ją wzrokiem i odstawił z powrotem na biurko. Zdawało mu się, że kojarzył to imię i nazwisko, więc się tylko upewnił.
Powrót do góry Go down
Dania

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 8:42 pm

- O kurw...- wyrwało się mu, lecz szybko zasłonił usta dłońmi. Po chwili jego i tak już duże lagunowe oczy zrobiły się jeszcze większe. Jak coś zrobią z tą dwójką na dole, ten jeden mnie zamorduje..!
- O rany, najmocniej przepraszam..!- zerwał się na równe nogi i ukłonił w pół, a kaskada jego włosów zaszeleściła lekko.- Wie pan, mam tendencje do takich zachowań i niezły tupet..- zaśmiał się nerwowo i przepraszająco zarazem. Miał nadzieję, że tą pomyłką nie przypłaci chociażby niedzielnego obiadu.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 8:57 pm

Spojrzał na niego z politowaniem i machnął ręką by ten z powrotem usiadł na fotelu.
-Nie przejmuj się – wziął kolejnego większego łyka napoju i odstawił na wpół opróżniony kubek na blat.
Duńczyk był w o tyle dobrej sytuacji, ponieważ w praktyce nie tylko on widział tę rozmowę pacjentów w holu. W końcu w budynku jest monitoring oraz leniwi ochroniarze…, ale pomińmy tę kwestię albo zostawmy ją dla siebie.
-Niezłe miałeś pierwsze wrażenia w tym szpitalu, prawda?
Powrót do góry Go down
Dania

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 9:22 pm

- Było o tyle miło, że nikt jeszcze nie próbował wydłubać mi oczu..- zaśmiał się, usiadł z powrotem, nonszalancko zakładając nogę na nogę. Jeżeli nic się nie stało, nie ma czym się stresować.. Mogę być spokojny.
- Nie jestem pewien, dlaczego ludzie mnie nie lubią, ale zdążyłem się do tego przyzwyczaić. Chociaż zachowanie tego zielonookiego mnie zdziwiło, nawet się nie przedstawiłem, a miałem wrażenie, że za chwile się na mnie rzuci i.. - zamilkł i nerwowo przeczesał włosy palcami. Nie lubił się zwierzać ze swoich lęków i obaw. To czyniło go słabym i bezbronnym, a nie mógł sobie na to pozwolić.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 9:37 pm

-Jak uważasz. Tak, czy siak ludzie są tu dosyć specyficzni jak się pewnie orientujesz, więc i na to musisz się przygotować – zawsze go bawiły sceny, gdzie pacjenci próbowali zrobić sobie wzajemnie krzywdę. Nie potrafił nigdy wytłumaczyć swojej nieodpowiedzialności, no ale cóż… Uśmiechnął się do niego przyjaźnie.
-Pewnie ten chłopak nie chciał po prostu byś słyszał tę całą rozmowę, więc się mu nie dziw – rzucił w krótkiej odpowiedzi. - Głupie rzeczy tu ludziom wpadają do głowy.
Powrót do góry Go down
Dania

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 10:26 pm

- No w końcu to psychiatryk, a nie oddział chirurgiczny.. Ale jakby nad tym dłużej pomyśleć, to jedno z drugim ma jednak wiele wspólnego..- uśmiechnął się i z tęsknotą spojrzał na kubek kaw. Jeżeli nawet piwa mu nie wolno, to niech chociaż kawę dadzą.. Bez kofeiny jak bez ręki. Matthias pogładził czarne oparcie fotela- Długo jest pan ochroniarzem tutaj?- zapytał, przechylając głowę i dokładnie lustrując jego twarz. Był bardzo młody i przystojny. Aż dziwne, że zawód stróża prawa nie odcisnął żadnego piętna na jego twarzy.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 10:46 pm

Przede wszystkim należy wspomnieć, że akta Matthiasa dostał wczoraj i nawet zdążył je przeczytać. Tyle w tym dobrego, bo inaczej chyba wybuchłby śmiechem. Stop. Wybuchł śmiechem. Te jego zadziwiające zachowania są takie niepoprawne na jego stanowisku.
-Tak bardzo… - mruknął, gdy już w miarę zamilkł. Aż musiał przetrzeć łezkę, która zakręciła mu się w oku. – Przepraszam… Po prostu nie mogłem się powstrzymać…
-Jestem lekarzem i przed chwilą już ci to powiedziałem. Ochroniarz nie ma własnego gabinetu… Chyba, że tak można nazwać pokój, służący do monitorowania obiektu – pokazał na swoją plakietkę, przyczepiona do ubrania, z uśmiechem.
-Chcesz kawy? – zapytał po chwili zastanowienia. W końcu gdzieś powinien znaleźć jakiś kubek.
Powrót do góry Go down
Dania

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 11:06 pm

To, że ten facet wybuchł śmiechem, wcale go nie skrępowało, ba! wzbudziło w nim większą śmiałość do rozmowy.
- Jak to nie jest pan ochroniarzem? Przecież przed chwilą opowiadał mi pan, że miał pan do czynienia z tym wrednym blondasem i sprawiał on niemało problemów!- był pewny, że tak właśnie było. Dla pewności pochylił się, chwycił oburącz plakietkę przyczepioną do jego ubrania i przeczytał. Cholera, no faktycznie lekarz. Czemu wcześniej mówił inaczej?
- Kawę chętnie, zawsze i wszędzie.- puścił plakietkę i ponownie wbił się w fotel- Dlaczego pan, panie Kirkland, mnie okłamał?- zapytał z lekką przygaszony.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 11:22 pm

Pokręcił rozbawiony głową, byle się jeszcze raz nie roześmiać.
Wstał z fotela i podszedł do swojego biurka by wyjąć z niego jakiś czysty kubek i pudełeczko z kawą. Nasypał tam trochę czarnego proszku i sięgnął po elektryczny czajnik z gorącą wodą. Zalał mieszankę i podstawił kubek na biurko, bliżej Duńczyka, za to czajnik z powrotem na parapet.  
-Jeżeli słodzisz to sobie nasyp cukier – pokazał na pudełeczko, które postawił mu obok.
Wrócił na swoje poprzednie miejsce i w nim usiadł.
-Nie okłamałem Cię. Od samego początku mówiłem, że jestem lekarzem – posłał mu kolejny rozbawiony uśmiech. – Słuchaj… I właśnie z takich powodów zjawiłeś się tutaj, w tym ośrodku. Mówiąc łatwo i delikatnie. Masz pamięć jak złota rybka i zapominasz niektóre rzeczy zastępując je innymi, które nie są prawdziwe. Mimo to, że jesteś pewny, że na pewno tak to się wydarzyło –wyjaśnił już w miarę spokojnie.
Powrót do góry Go down
Dania

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Sob Lut 01, 2014 11:54 pm

Jak małe dziecko na cukierka, tak on rzucił się na kubek z kawą. Wdzięczność ever. Trochę zdziwiło go, że lekarz mu ją zaparzył, gdyż w poprzednich ośrodkach nie wolno było pić mu nic innego prócz wody i lurowatej melisy. Zbyt niecierpliwy, by czekać na wystygnięcie napoju Matthias wziął porządny łyk, parząc sobie przy tym kupki smakowe. Cholernie nieprzyjemne uczucie. Chłopak zakasłał, a w oczach stanęły mu łzy.
- Nje? Jeste tylko alkoholike, nje mam kłopotów s pamiecio..- wyseplenił z podrażnionym językiem.- Jeste zawsze szczey, naet nje umje kłamać, nic nje wymyśla..- wystawił język i potarł go wewnętrzną stroną dłoni, sycząc przy tym cicho z bólu.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 02, 2014 10:52 am

Skoro już wielokrotnie, wręcz nagminnie pielęgniarki źle wykonywały swoje obowiązki np.: podając, na ładne oczka, pacjentom różne napoje i słodycze, to jak raz mu się zdarzy zadowolić pacjenta czymś podobnym to nic się nie stanie. Tym bardziej, że miał wgląd ile proszku mu nasypał. W końcu… Jak się nasypie pół łyżeczki, czy też pięć łyżeczek to tak czy siak nadal nazywa się to kawą, a przynajmniej tak Evan twierdził.
-Alkoholizm ciągnie za sobą niestety różne rzeczy… I odstaw kubek… Niech to przynajmniej wystygnie –zalecił mu. – Przecież nie zabiorę Ci tego.
-A „kłamanie” nie zależy do końca od Ciebie, bo nie jesteś tego świadomy – uśmiechnął się do niego rozbawiony, widząc, co ten robi.
Powrót do góry Go down
Dania

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 02, 2014 11:43 am

Matthias posłusznie odstawił kubek. Tak czy siak miał zamiar to zrobić, był przecież świadom, że kawa jest za gorąca. Położył ją na stole obok napoju lekarza, a następnie wsadził dłonie między uda i wbił wzrok w twarz rozmówcy. Mął jeszcze chwilę językiem w ustach, nim coś powiedział.
- Więc panie Jonson.. Mówi pan, że mam problemy z pamięcią? Jak to możliwe? Poprzednio poinformowano mnie tylko o częściowej degradacji mózgi, to ciągnie za sobą konsekwencje? No ale jeszcze..- zamyślił się przez chwilę i dokładnie przewertował swoje wspomnienia. Niczego w nich nie brakowało.-..ja wszystko pamiętam, to się serio działo, jak ja mógłbym wymyślić tyle tak realistycznych rzeczy?!- zapytał, zdruzgotany faktem, że całe jego dotychczasowe życie mogło być jednym, wielkim, wymyślonym przez niego kłamstwem.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   

Powrót do góry Go down

Gabinet doktora Evana Kirklanda
Powrót do góry 
Strona 2 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next