IndeksFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Gabinet doktora Evana Kirklanda

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3
AutorWiadomość
Walia
Ordynator szpitala

Liczba postów : 119

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 02, 2014 1:44 pm

Zaśmiał się cicho i od razu poprawił go, znowu wskazując na swoją plakietkę przy ubraniu:
-Kirkland… - sięgnął po swój kubek i napił się kilka łyków, po czym go odłożył z powrotem na blat.
-Wiesz… Następstwem alkoholizmu u Ciebie był zespół Korsakowa. Skutkiem choroby jest to, że Twój organizm przestał wchłaniać tiaminę, czyli jedną z ważniejszych witamin, która odpowiada między innymi za układ nerwowy. Większość dalszych Twoich wspomnień na przykład tych sprzed popadnięcia w nałóg alkoholu jest prawidłowo zachowana. Wspomnienia mogą być po prostu nie chronologicznie poukładane. Gorzej już jest z tym, co się dzieje teraz – zamyślił się na dłuższą chwilę.
-Za to ta choroba może doprowadzić do Twojego wyalienowania, ponieważ może Cię boleć to, że trudno Ci nawiązać z innymi dłuższy kontakt. Wszystko niestety ma swoje następstwo.
Powrót do góry Go down
http://alterheta.forumpl.net
Dania

Liczba postów : 39

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 02, 2014 2:27 pm

Matthias nabrał powietrza i zamknął usta. Tak nadęty siedział dobrą chwilę w milczeniu, dokładnie studiując linie papilarne swoich dłoni. On jest lekarzem. Co miałby na celu, opowiadając mi kłamstwa? Chyba nic konkretnego.. Musi mówić prawdę. Ale to jest jednoznaczne z tym, że jestem szurnięty. No w sumie tak czy inaczej jestem, bo inaczej mnie by tu nie było, no ale tak konkretnie? Duńczyk pierwszy raz w życiu zaczął się o siebie martwić i poczuł się okropnie przygnębiony.
- T-to dlatego nikt mnie nie lubi? Przez tą chorobę nikt nie chce ze mną rozmawiać?- zapytał tak cicho, niemal niesłyszalnie. Najgorsze w tym wszystkim było to, że lekarz mógł mieć faktycznie rację, bo im dłużej się nad tym zastanawiał, tym więcej rzecz mu do tej sytuacji pasowało.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 02, 2014 2:37 pm

Tyle w tym dobrego, że ten pacjent, chociaż w miarę przyjmuje do wiadomości to, iż jest coś z nim nie tak. Żal mu się go zrobiło obserwując jego grymas. Teraz tylko trzeba mu jeszcze było kilka najważniejszych rzeczy wytłumaczyć.
-Nie ma czegoś takiego, że „nikt Cię nie lubi”. Po prostu ciężej się z Tobą rozmawia, a ludzi to krępuje. To tak samo jak z osobami na przykład na wózkach inwalidzkich. Świat postrzegają przez inny pryzmat, dlatego przeważnie ludzie wolą się nie wtrącać by ich nie skrzywdzić. Musisz mieć to na uwadze – mówił łagodnie by go niczym nie zrazić.
-Myślę, że tutaj łatwiej Ci będzie się przystosować. W końcu pracownicy są w jakimś stopniu przeszkoleni i mają już wiedzę na temat danych chorób. Wiedzą, że nie chcesz robić nic niepoprawnego specjalnie.
Powrót do góry Go down
Dania

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 02, 2014 4:53 pm

- Tylko to trochę boli, kiedy całymi dniami ludzie nie zwracają na ciebie uwagi, nie masz z kim porozmawiać, aż w końcu zaczynasz gadać sam do siebie. A to już mocno chore jest.. - podciągnął kolana pod brodę i zwinął się w kłębek na fotelu. Oparł głowę na prawym oparciu i wbił wzrok niebieskich oczu w jakiś punkt za plecami doktora.
- Miał pan już kiedyś do czynienia z osobą chorą na to samo co ja?- zapytał słabym, beznamiętnym głosem. Czuł się załamany sytuacją, w której się znalazł. On tak bardzo lubił rozmawiać, a jeżeli jego przypadłości nie da się uleczyć, będzie skazany na samotność. Przysięgam sobie, że jeżeli tego nie wyleczą, to się zabiję. Nawet śmierci nie boję się tak bardzo, jak bycia sam.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 02, 2014 6:15 pm

Uśmiechnął się do niego.
-Jak to się czasem mówi?... Jeżeli ktoś gada sam do siebie to znaczy, że otaczają go sami bezwartościowi ludzie – spróbował go jakoś pocieszyć.
Zdecydowanie nie był to miły widok. W końcu chłopak tracił nadzieję, a to nie dobrze.
-Na to samo? Nie, nie przypominam sobie, aczkolwiek demencja jest dosyć częstym zjawiskiem w tych czasach. Głowa do góry. Nie myśl o chorobie. Znalazłeś się tutaj żebyśmy Ci jakoś pomogli, tak? – nie wspomniał nawet, że jego chorobę jedynie da się zatrzymać, ale nie wyleczyć do końca. Mniejsza o to. – Jak najszybciej po konsultacjach zaczniemy podawać Ci odpowiednie leki.
Zapewnił go. W końcu w jego wypadku szczególnie dobre byłoby to, gdyby zacząć terapię od razu.
Powrót do góry Go down
Dania

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 02, 2014 6:39 pm

Uśmiechnął się na słowa pana Kirklanda.
- Ja słyszałem, że jeżeli ktoś gada do siebie, to rozmawia z diabłem. Ale on nie istnieje, tak samo jak Bóg..- dalej tępo wpatrywał się w punkt na ścianie.- No niby tak, ale czy mi w ogóle da się jakoś pomóc? Wie pan.. Ja po prostu nie chcę być samotny..- westchnął i przebiegł wzrokiem wzdłuż całej ściany, zatrzymując się na twarzy doktora.
- Może mi pan coś obiecać?- zapytał cicho, intensywnie patrząc mu w oczy. Sam w sumie nie wiedział, dlaczego się na to odważył, ale co mu szkodziło? Był przecież tylko niezrównoważonym psychicznie człowiekiem, którym trzeba się zająć. Lekarz może to przecież potraktować jako bełkot bezmózgiego pacjenta, którym bądź co bądź nie był. Mimo wszystko, chciał poznać odpowiedź tego mężczyzny.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 02, 2014 7:00 pm

Zastanowił się chwilę by nie powiedzieć czegoś bez sensu lub coś co może go w jakimś stopniu urazić.
-Tutaj raczej nie będziesz samotny – stwierdził i kontynuował. – Jakoś tam się każdemu ze wszystkim da pomóc. Gdyby się nie dało pomóc to nikt by Cię nie przyjął do żadnego ośrodka, bo po co?
Nie chciał już się na ten temat roztrwaniać, więc zamilkł.
-Czy mogę Ci coś obiecać?... Hymmm… Zależy, co – spojrzał na niego nieco poważniej. Już różne rzeczy słyszał, nawet takie, których nie mógł zaakceptować za żadne skarby, więc nie chciał mu dawać nadziei. W końcu nie wiedział o co u dokładnie chodzi.
Powrót do góry Go down
Dania

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 02, 2014 7:28 pm

- Gdyby było już ze mną tak naprawdę źle i serio będzie szło ze mną szajby dostać..- zawiesił głos na dłuższą chwilę, chcąc jakoś logicznie ułożyć zdanie, nie budząc w doktorze żadnych negatywnych uczuć-..obieca mi pan, że chociaż pan.. będzie ze mną rozmawiał?- wydusił to z trudem, zaraz gnając z dalszymi wyjaśnieniami- Jest pan cholernie cierpliwy i nie przeszkadza panu, że ciągle coś zmyślam.. Jest pan pierwszą osobą z przeciąga kilku ostatnich lat, która rozmawia ze mną dłużej niż pięć minut i nie wybiegła z pokoju krzykiem, trzaskając przy tym drzwiami..- zamilkł, po czym powtórnie przeniósł wzrok z jego oczu na ścianę- Myślę, że pan by ze mną całkiem nie zwariował..
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 02, 2014 8:25 pm

Słuchał go uważnie póki nie skończył wyjaśniać tego, co miał do powiedzenia. Zamyślił się, po czym odpowiedział:
-Myślę, że raczej to mogę Ci obiecać. W końcu wiąże się to z moją pracą, a tak się złożyło, że objąłem Cię nadzorem w tym szpitalu – usiadł wygodniej, zakładając nogę na nogę.
-Czy ja jestem cierpliwy?… Uważaj sobie jak chcesz. Tak wyszło, że jestem cierpliwy względem Ciebie, nie do każdego pacjenta ma się stalowe nerwy –stwierdził, znowu sięgając po kubek z napojem, po czym upił kilka łyków.
Zdecydowanie, niektórzy go męczyli. Na przykład taki Askel. Wolał osoby bardziej rozgadane, a tamten wyraźnie do nich nie należał i nie chciał też współpracować, a to dodatkowy problem.
Powrót do góry Go down
Dania

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 02, 2014 9:31 pm

Matthiasa ogarnęło uczcie, mieszające w sobie dozę ulgi i zawstydzenia. Nie rozumiał, dlaczego zadał to pytanie, było ono co najmniej nie na jego poziomie. W jego stylu było raczej coś jak "Hej ty! Jeżeli kiedykolwiek chociaż pomyślisz o tym, żeby przestać ze mną rozmawiać, spuszczę ci taki łomot, że na zawsze odechce ci się takich myśl!", a nie jakieś uprzejme prośby. Mimo wszystko ucieszyły go słowa lekarza, a na twarz wpełzł leniwy uśmiech wraz z delikatnym rumieńcem. Żeby go czym prędzej zamaskować, blondyn chwycił trochę już przestygniętą kawę z blatu, wbił się w głąb fotela i umoczył usta w napoju.
- Dziękuję..- wymamrotał w końcu z wnętrza niemal już opróżnionego kubka. Kawa była bardzo dobra, działała na niego uspokajająco. Pił dalej powoli i w milczeniu, czekając na to, co powie pan Kirkland. Chłopak nie spodziewał się cudów, był pewny, że spotkanie dobiega właśnie końca. Po skończeniu podarowanej dawki kofeiny, Matt zamierzał zwlec swoje cielsko z miękkiego fotela, w którym mógłby spędzić wieczność, i opuścić gabinet lekarza, gdyż jakby nie patrzeć, wszedł tu nieproszony, doktor mógł mieć inne ważniejsze zajęcia, niż przesiadywanie tu z nim.
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 02, 2014 9:53 pm

Puścił mimo uszu podziękowanie. Nie było, za co dziękować, po za tym mogło to pacjenta trochę krępować. Walijczyk jedynie uśmiechnął się do niego w odpowiedzi. Niby nie miał nic ciekawego do roboty, ale zaczął się zastanawiać czy Matthias ma zamiar tu długo siedzieć. Tak tylko dla profilaktyki chciał to wiedzieć, bo już by sobie zaczął planować czas.
-Chcesz tu jeszcze zostać, czy pójdziesz się zapoznać z innymi pacjentami z ośrodka? –zaproponował jakby nigdy nic, nie narzucając mu tego oczywiście.

[Krótko, ale mnie zganiają z komputera... @@]
Powrót do góry Go down
Dania

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 02, 2014 11:56 pm

Dokładnie tak jak myślałem, już mu się znudziło ględzenie ze mną o niczym.. Matthias uśmiechnął się do siebie ponuro, odstawił kubek, wstał i obciągnął bordową bluzę, którą miał na sobie.
- Spokojnie, już sobie idę..- uśmiechnął się tak szeroko, na ile pozwalały mu mięśnie twarzy.- Zostawiam pana samego, idę powkurzać innych!- zaśmiał się nieszczerze, gdyż tak naprawdę miał zamiar odnaleźć swój pokój i się w nim zamknąć. Musi przetestować przecież nową pościel, a sama się ona nie sprawdzi.
- W t razie do widzenia, panie Walence, do następnej wizyty..- pożegnał się będąc święcie przekonanym, że dobrze wymówił nazwisko z plakietki, po czym podszedł do drzwi i wyszedł na korytarz. [z/t]

Ostatnio zmieniony przez Dania dnia Wto Mar 04, 2014 1:15 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   Nie Lut 16, 2014 1:27 pm

Nie tyle ile znudziło się mu ględzenie ile znowu zachciało mu się spać, a może i na to samo wychodzi? Trudno. Nie chciał, żeby to tak zabrzmiało, ale cóż na to mógł poradzić? Nic, więc jedynie milczał i słuchał tego, co pacjent mówi. Może jest jakaś szansa, że Duńczyk zapomni, iż w ogóle z Evanem rozmawiał. To byłoby nawet dobre rozwiązanie z punktu widzenia lekarza, jednakże nie chciałoby mu się jeszcze raz wszystkiego tłumaczyć. Lenistwo lenistwem.
-Tak, tak. Do widzenia – puścił kolejny raz mimo uszu kompletne przekręcenie swojego nazwiska i zwyczajnie odprowadzić go wzrokiem za drzwi.
Wtedy, kiedy ten już wyszedł, zwyczajnie, Kirkland wstał z fotela i przetransportował się z powrotem na krzesło przy biurku. Teraz będzie mógł trochę odpocząć.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Gabinet doktora Evana Kirklanda   

Powrót do góry Go down

Gabinet doktora Evana Kirklanda
Powrót do góry 
Strona 3 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Gabinet Pielęgniarski
» Gabinet Śmiechu