Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Q&A

Go down 
AutorWiadomość
Walia
Ordynator szpitala
Walia


Liczba postów : 119
Join date : 29/07/2013
Age : 34

Q&A Empty
PisanieTemat: Q&A   Q&A I_icon_minitimePon Sie 05, 2013 11:24 am

Najczęściej zadawane pytania.

Gdzie i kiedy toczy się akcja?
XXI wiek. W większości akcja rozgrywa się w ośrodku dla psychicznie chorych, reszta w mieście.

Kto tam się znajduje?
Lekarze, pacjenci, pielęgniarki i ochroniarze.

Co to ma do Hetalii?
To, że pobieramy z niej postacie i ich charaktery.

Mogę zrobić pielęgniarza?
A czemu by, nie?

Mam zrobić 2p?
Jeżeli tylko chcesz. Możesz jednak wykazać się własną twórczością.
W przypadku 2p tylko charakter zmienia się. Wygląd pozostaje taki sam.


Kto może wychodzić z głównego pomieszczenia Chatboxa?
Lekarze, pielęgniarki i ochroniarze.
Pacjenci muszą tam zostać pod nadzorem. W skrajnych przypadkach ktoś z personelu może delikwenta zabrać ze sobą.


Można się wzajemnie zabijać?
Jeżeli nikt Ci nie przeszkodzi. Pamiętaj, że czeka Cię za to kara.

Mogę być psycholem?
Jasne.

Mogę wkurwiać admina?
Nie.

Co będzie, gdy przesadzę z ilością emotikonów?
Admin Cię zaje... Wyściska.

Czy liczby przyjmowanych osób do grup są ograniczone?
Oczywiście, że tak. Poinformujemy, gdy nie będzie już można być np.: ''lekarzem''.

Mogę spamić na Chatboxie?
Jak nikomu to nie wadzi to proszę bardzo.

Godmode?
Nie.

Co jeżeli postać wiekowo nie jest pełnoletnia, a chcę być np:"pielęgniarką"?
Nagnij tu delikatnie zasady.
Możesz także przyjąć, że po prostu wygląda na tak młodą.


Czy KP musi być rozbudowane?
Najlepiej by było.

Kocham Cię.
Ja Ciebie też.

Czy każdy ma być 2p?
Nie. To raczej tyczy się pacjentów. Jednak każdy ma prawo mieć "kuku na muniu".

O co chodzi z "Zamknięci w izolatce"?
Jak za bardzo poszalejesz to zobaczysz.

Co z wiekiem postaci?
W przypadku kanonów, wiek to "na ile postać wygląda według autora."
Postacie niekanoniczne muszą wycyrklować, miej więcej wiek, tym bardziej jeżeli ma rodzeństwo. Przykładowo. Rosja ma jakieś 25-28 lat. Ukraina jest od niego starsza, a Białoruś młodsza. To znaczy, że Ukraina nie może mieć 17 lat, a Białoruś 30.


Mogę założyć własny temat?
Oczywiście, że tak. Tylko pamiętaj o opisie. Może być jedno zdaniowy, ale niech jakoś odróżnia się od pozostałych postów.

Mary Sue?
Nie.

Mam problem z napisaniem historii postaci, która ma rodzeństwo. Nie mam jak uzgodnić jej z użytkownikami, bo jeszcze ich nie ma. Co mam zrobić?
Skoro zaczynasz jako pierwszy z tych krajów, przybierz pozycję wyjściową. Daj dozę tajemnicy, która powoli się odsłania. A może opuściłeś dom rodzinny, bo coś się stało? A może nawet nie wiesz, że masz rodzeństwo.
Jest także możliwość, że osoba, która zarejestruje się później, zwyczajnie się dostosuje, do twojej historii.
Jeżeli mielibyśmy tak się w to zagłębiać, to musielibyśmy wyjaśnić też czemu twoje rodzeństwo jest innej narodowości... Chyba, że wliczyć w to dom dziecka.
Trochę wyobraźni!


Jak mam rozpisać relacje?
Relacje przede wszystkim dotyczą rodzeństwa. To, że dany kraj miał na pieńku z innym, to nie znaczy, że w świecie jako człowiek, Wy w ogóle się znacie. W końcu wywodzicie się z innych krajów. Poznaliście się tylko dlatego, bo los tak chciał.
Przyjmujemy, że znasz tylko rodzeństwo.
Gdy czekasz na nie, tą rubrykę zostaw pustą. Chyba, że przyjmujesz np.:" porwali go jak miał 3 lata, nawet nie wie, że jego matka urodziła potem córkę."


Mogę Cię zabić, Walio?
Nie?

Kiedy poznają się postacie?
Oficjalnie dopiero na fabule.

Co z wiekiem postaci?
Traktujcie go bardziej jako: "na tyle wygląda".

Terapia-sesje z pacjentami odbywają się na chatbox'sie, czy w postach?
1 Pomieszczenie CB było opisane w jednym z tematów i nie nadaje się ono na leczenie.
2 Sesje ze względu na tajemnicę lekarską nie mogą odbywać się w licznym gronie CB.
3 Istnienie tematu z gabinetami byłoby nie potrzebne i by się kurzyło bez sesji.
4 Krócej ujmując. Logicznie wszystko dzieje się w postach. Nie samym CB się żyje.


Czy jeżeli lekarz ma sesję w gabinecie, może pisać też gdzieś indziej na fabule?
Tak.

Masz jakieś pytania? Wal śmiało pod spodem.


Ostatnio zmieniony przez Walia dnia Pon Sie 25, 2014 1:05 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
https://alterheta.forumpl.net
Gość
Gość




Q&A Empty
PisanieTemat: Re: Q&A   Q&A I_icon_minitimePon Sie 26, 2013 7:57 am

Czyli tak jak zakładałam odgórnie, podchodząc do tego czysto praktycznie. Bałam się, że to bardziej zawiła kwestia, jak w przypadku wieku postaci.

To jeszcze tylko dwa zagadnienia, z którymi się dzisiaj obudziłam i nie chciały mnie grzecznie opuścić:


  1. Sprawa konsultacji między lekarzami. Jak wiadomo czasem każdy psychiatra potrzebuje rozwiania wątpliwości, a klinika psychiatryczna posiada na razie aż trzech specjalistów w różnych dziedzinach. Czy planowane są jakiekolwiek konferencje między nimi? Spotkania w gabinecie ordynatora? Cokolwiek, co pomogłoby im dobrać odpowiednią terapię dla męczennika pacjenta?
  2. Zastosowanie NPC w fabule. Do niektórych zabiegów, dajmy na to elektrowstrząsów, potrzebna jest obecność co najmniej dwóch pielęgniarzy, anestezjologa i samego neuropsychiatry. Czy istnieje opcja wprowadzenia postaci zależnej od fabuły, niezwiązanej bezpośrednio z psychiatrą i pacjentem? I, jeśli istniałaby taka możliwość, czy będą wymagane karty postaci, by każdy mógł "użyczyć" sobie danego NPC?


Pozdrawiam, Kanapowiec. :'D
Powrót do góry Go down
Walia
Ordynator szpitala
Walia


Liczba postów : 119
Join date : 29/07/2013
Age : 34

Q&A Empty
PisanieTemat: Re: Q&A   Q&A I_icon_minitimePon Sie 26, 2013 8:50 am

1. Przydałoby się ustalić jaki pacjent powinien mieć jakie leczenie i te nieszczęsne leki... Jeżeli wszyscy lekarze mieli by czas wpierw można byłoby ustalić to na jakimśkolwiek komunikatorze na konferencji. Potem, gdy wszystko będzie w miarę ustalone pod względem userów, można by było zrobić sesję w jakimś temacie forumowy i ustalić to samo między postaciami, ale niekoniecznie. Nie każdemu by się chciało robić to drugi raz, tyle że na fabule. Obawiam się bowiem, że gdyby od razu zrobić to na sesji, byłby nieco chaos i radosne przetrząsanie różnych medycznych stron internetowych, próbując się nie zbłaźnić.

2. Zastanawiałem się nad tym i nie widzę sprzeciwów, żeby owymi NPC mieli być userzy, bez kp.
Przykładowo, skoro już wspominasz o tych wszystkich osobach, przy twoich elektrowstrząsach... Mogłabyś sama, krótko w swoich postać opisywać to co oni robią. Wystarczyłaby zmiana koloru pisania, bądź jedyne wspomnienie o tych osobach i napisanie, że na przykład: "Chwilę porozmawiałem z tym i tym, uzgadniając coś i coś...". Czyli coś w stylu pisania kilkoma osobami naraz. Chyba, że ktoś miałby ochotę nie będąc tym lekarzem, a na przykład ochroniarzem, też z Tobą popisać jako np.: pielęgniarz. Wtedy wystarczyłoby napisać na górze postu jakiś nagłówek, że zamieniasz się w kogoś innego na potrzeby sesji.

*Admin próbował jak najlepiej wyjaśnić, ale dopiero wstał, więc nie myśli jeszcze.*
Powrót do góry Go down
https://alterheta.forumpl.net
Sponsored content





Q&A Empty
PisanieTemat: Re: Q&A   Q&A I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Q&A
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Q&A ORHiyUm :: Takie tam...-
Skocz do: